Versenyeredmény

A német szakkörös diákjaink részt vettek a Hebe Kft. által meghirdetett levelezős Es weihnachtet schon projektversenyén, melynek eredményhirdetése, valamint az oklevelek átadása az elmúlt napokban történt meg. A tanulók a verseny alkalmával megismerkedhettek a német nyelvű országok téli hagyományaival, karácsonyi szokásaival, ünnepi ételeivel és karácsonyi vásáraikkal sok érdekes országismereti feladaton keresztül. A versenyen a tesztfeladatsor kitöltése mellett olyan projektmunkát is el kellett végezniük a gyerekeknek, amely nem mindennapi a megmérettetések körében. A tanulóknak csapatonként el kellett készíteni egy választott német desszertet, melynek fő összetevői német nyelvterületről származnak. Az iskola tökéletesen felszerelt tankonyhája ehhez nagy segítséget nyújtott, így a választott két édességet tanulóink hamar meg tudták csinálni. A diákok nagy örömmel vettek részt ezen a projektversenyen, hiszen az élménypedagógia segítségével valódi élményeken keresztül ismerkedhettek meg a német nyelvterületek téli szokásaival, hagyományaival.
A következő eredmények születtek:
országos 20. hely: Bányai Emma, Bodnár Emese
országos 22. hely: Linker Angelina, Szabó Szonja