Versenyeredmény

2024. február 28-án került megrendezésre az Avasi Gimnázium által a „Német országismereti verseny”, amelyen iskolánk német szakkörös diákjai is részt vettek. Két csapat is indult; Bányász Nikol, Végső Veronika, illetve Juhász Flóra és Ötvös Barbara párosításban. A verseny témája a német nyelvű kultúra volt. A gyereknek olyan kérdésekre kellett válasz adni a teszt kitöltése során, mint például, mely német nyelvű ország szülöttei bizonyos költők, sportolók, zeneszerzők. Mindemellett gasztronómiai és történelmi kérdéseket is kaptak a diákok, így valóban egy átfogó, sok témát körülölelő verseny volt. Egészen izgalmas volt a megmérettetés, ugyanis online zajlott, ezért a tanulók digitális kompetenciájára is szükség volt. A megmérettetés különlegessége közé tartozott az is, hogy az előzetes felkészülés mellett, internetes kutatómunkát is igényelt ez a verseny. A tanulóink bebizonyították, hogy rendkívül ügyesen kutatnak az interneten új információk után.
A következő eredmények születtek:
I. helyezés: Juhász Flóra és Ötvös Barbara
Felkészítő tanáruk: Soltész Orsolya