Hírek

Tanulmányi kirándulás

2023. június 8-án és 9-én tanulmányi kiránduláson vettünk részt. Utunk első állomása Füzér Vára volt, melyet Magyarország egyik legszebb fekvésű váraként tartanak számon. Tóth Tamás múzeumpedagógus tartotta az izgalmas és érdekes tárlatvezetést a Felső-Vár kiállítótermeiben, amely során megtudhattuk, hogyan éltek a vár fénykorában az emberek, kik voltak a vár birtokosai, feltárultak előttünk Füzér pénzérméinek rejtélyei, megcsodálhattuk a vár csodaszép kápolnájának történetét. Füzér várát elhagyva fél órás út után egy mesebeli helyszínre érkeztünk, méghozzá a füzérradványi Károlyi-kastélyhoz. A gyerekeket lenyűgözte a gyönyörű virágos kert, a halastó és a hatalmas angolpark, ahol egyébként az ország egyik legnagyobb platánfája is található: koronájának átmérője 50 méter, törzsé 8 méter. A park felfedezése után a megújult kastélyban folytattuk a látogatásunkat, ahol az 1930-as évekbeli kastélyszálló életébe nyerhettünk betekintést: Firenzéből hozatott reneszánsz kandallókat, ajtókereteket, bútorokat, műtárgyakat láthattunk a gyönyörű szobákban, valamint a kastély könyvtártermében álló a szatmári békekötés asztalát is. A kiállítás kicsiknek és nagyoknak is izgalmas volt, hiszen interaktív módon mutatta be a grófi család életét, VR technológiának köszönhetően a kastély 360 fokos felülnézeti képét is élvezhettük. Látnivalókban és élményekben gazdag kirándulással zártuk a tanév utolsó előtti hetét.