Hírek

Március 15-ei megemlékezés

Bátorság, önfeláldozás, hazaszeretet, hit, remény, akarat…Ezek a szavak jutnak eszünkbe március 15-e jeles napján. Az a nap örökre belevésődött minden magyar emlékezetébe és szívébe, amikor népünk összefogott, egységes nemzetként lépett fel és harcolt szabadságunkért, függetlenségünkért, a jobb jövőért.
Iskolánk 6. évfolyamos diákjai méltóképpen elevenítették fel e nap eseményeit, tisztelegve a hősöknek. A tanulók előadásmódja, szavalatuk, dalaik híven tükrözték a márciusi ifjak lelkesedését, elszántságát, forradalmi hevületét. Csibi Leila és Bódi Zoltán szólót énekelt a Csík zenekar Hazám, hazám, édes hazám című dalában.
A történelmi megemlékezést színesítette iskolánk énekkarának fellépése, valamint néptáncos betétek is, melyet a szereplők teljes átéléssel mutattak be. A műsort betanították: Csicsekné Lövei Eszter, Nagyné Üveges Judit és Roppantó Judit tanárnők.