Hírek

Március 15-ei megemlékezés

Petőfi Sándor naplójából tudhatjuk meg a következőket:
„A szakadó eső dacára mintegy 10.000 ember gyűlt a múzeum elé, honnan a közhatározat szerint a városházához mentünk, hogy a tizenkét pontot magokénak vallják a polgárok is, és velünk egyesüljenek.”


2022. március 11-én iskolánkban az 5. és 6. osztályos tanulók ünnepi műsor keretében emlékeztek meg az 1848-as forradalom és az 1949-es szabadságharc eseményeiről.
Immár 174 év telt el azóta, hogy történelmünk egyik legfelemelőbb pillanatát, óráit, napjait élte át a pesti ifjúság és a magyar nemzet, amely megteremtette a polgári fejlődés útját. A műsort zenei betétek és mozgásos koreográfia tette színesebbé. A tanulók színvonalas előadásukkal felelevenítették a Nemzeti Múzeum előtti forrongó ifjúság eszmeiségét.
Felkészítő tanárok: Juhász Béla, Molnár Zsoltné