Hírek

Madarak és fák napja

2023. május 10-én került megrendezésre iskolánkban a Madarak és fák napja. Ezen jeles nap alkalmából tanulóink egy előadáson vettek részt, melyen sok hasznos és érdekes információt hallhattak a fákról, illetve madarakról. Megtudhatták, hogy miért és kinek köszönhetően kerül megrendezésre minden év május 10-én a Madarak és fák napja. Megismerték továbbá a 2023-as év madarát, a barkóscinegét, és fáját, a vénic-szilt. A diákok hallhattak madarakkal és fákkal kapcsolatos rekordokról is, melyek nem csak új, hanem érdekfeszítő információk is voltak tanulóink számára.
E jeles napra hirdetett iskolánk egy lesifotó pályázatot is. Diákjainknak lencsevégre kellett kapniuk bármilyen madárfajt. Rendkívül nagy lelkesedés övezte a gyerekeket, hiszen több, mint 50 látványos fotó érkezett be.
Szervező pedagógusok:
Hudákné Derján Tímea
Mura-Fischer Zsuzsanna
Soltész Orsolya