Hírek

Látogatás a Tompa Mihály Könyvtárban

2022. május 10-én iskolánk 7.osztályos tanulói izgalmas ismeretterjesztő eladáson vettek részt a Tompa Mihály Könyvtárban. A délután vendége dr. Hajdu Zsanett gyógynövénykutató biológus volt, aki a Gyógynövények itthon és a dzsungelben címmel tartott interaktív foglalkozást. Betekintést nyerhettünk a közel két éves kalandos dél-amerikai kutatómunkájába, amelynek során az indiánok gyógynövényismeretét kutatta. Bevezetett bennünket az andoki indiánok világába, az ottani különleges gyümölcsöket és növényeket is megismerhettük. Az előadás végén különböző jótékony hatású illóolajokat szagolgathattunk, valamint megkóstoltuk a szegfűszeg, az édeskömény és a borsmenta ízvilágát is. A gyógynövénykutató készségesen válaszolt a gyerekek kérdéseire és örömmel készített velük közös képet is. Számos hasznos és érdekes információt hallhattunk tőle a délután folyamán, amely hozzájárult tanulóink egészséges életmódra történő neveléséhez.