Hírek

Kalandtúra a Miskolci Egyetemen


„A kíváncsiság minden tudomány kezdete. ”
Pierre La Mure
2024. április 12-én a Miskolci Egyetem által szervezett tavaszi Föld-és anyagtudományi kalandtúrán vettek részt iskolánk 4.b és 7.a osztályos tanulói. A tudományos vetélkedőn 4 csapatban ismerkedtek meg játékos formában a fenntarthatóság, klímavédelem, környezetvédelem és hulladékhasznosítás témaköreivel. Az egyetemi oktatók, kutatók által vezetett állomásokon a gyerekek testközelből tapasztalhatták meg a tudomány játékos arcát, valamint a legújabb technológiákat, technikákat. A pontgyűjtést egy online tudáskvíz zárta, iskolánk “Zafír” és „Smaragd” csapata, a 7.a osztályos tanulók II. és III. helyezést értek el.
A „kalandtúra” után lehetőség nyílt az ország második legnagyobb ásványtani gyűjteményének, valamint az őslénytár megtekintésére is. Élményekben gazdagon és hasznos tudással érkeztek vissza tanulóink az egyetemen tartott rendhagyó természettudományi tanórákról.