Hírek

Ismerkedés a szennyvíztisztítás technológiájával

2022. 04.21-én iskolánk 5. osztályos tanulói a Miskolc-Szirmai szennyvíztisztító telepet látogatták meg a MIVÍZ Kft. KEHOP-2.1.7. „A víziközmű-szolgáltatással kapcsolatos szemléletformálás” projektjének köszönhetően, ahol megismerkedhettek szennyvíztisztítás technológiájával, folyamatával és annak a mindennapi életben való fontosságával. A gyerekek először egy rövid előadást hallhattak, ahol a szennyvíztisztítás lépcsőit, illetve a csatornaillemtant ismerhették meg. Ezt követően gyakorlati program következett: megnézhették a folyamatot, melynek során a beérkező szennyvízből újra tiszta víz lesz. Iskolánk ökoiskolaként működik, ezért számunkra rendkívül fontos a környezettudatos nevelés, az ilyen és ehhez hasonló programok sokat segítenek a gyerekeknek, hogy jobban megértsék és elsajátítsák a környezettudatos gondolkodást és életmódot.