Iskolakínáló

2019. november 21-én intézményünk Iskolakínálót tartott a leendő első osztályos gyerekeknek és szüleiknek. A résztvevők nagy része a Miskolci Eszterlánc Néphagyományőrző Óvoda Pitypang Tagóvodából érkezett az óvó nénikkel együtt, de volt a város többi részéről is érdeklődő. Az ovisok foglalkozásokon vettek részt, melyek három helyszínen zajlottak.Az egyik tanteremben a tanulók mesét néztek, majd a digitális táblán rajzoltak és érdekes feladatokat oldottak meg.A tornateremben a művészetoktatást vezető tanárnő, Lükő Dalma vezetésével a társastáncot tanuló diákok mutatták be tánctudásukat, melyet nagy érdeklődéssel néztek a vendégek. A harmadik helyszínen, a rajzteremben kreatív foglalkozáson vettek részt az ovisok, ahol nagy igyekezettel díszítették mesefiguráikat. A foglalkozások ideje alatt intézményünk vezetője, Klemmné Lőrincz Ildikó részletesen tájékoztatta a szülőket az iskolában folyó szakmai munkáról, pályázatok megvalósulásáról, programjainkról. Ezután az óvodások rajzversenyének eredményhirdetése következett, minden résztvevő ajándékot kapott. A gyerekek sok-sok élménnyel, a szülők pedig hasznos ismeretekkel távoztak.