Hírek

Honnan jön az ivóvizünk?

Iskolánk negyedikesei a  MIVÍZ Kft. KEHOP-2.1.7. „A víziközmű-szolgáltatással kapcsolatos szemléletformálás”  projektjének köszönhetően, erre a kérdésükre is választ kaptak tanulmányi kirándulásuk során.  A Miskolctapolca vízbázis termelő telepén megnézhették a város vízellátását biztosító forrásokat. A látogatás alatt megismerkedhettek azzal a 2015-ben átadott és világszínvonalon is legkorszerűbb  ultraszűrési vízkezelési technológiával, amely nagyban megnöveli  és támogatja Miskolc vízellátásának biztonságát. Fantasztikus élmény volt a forrásból jövő friss , tiszta vizet megkóstolni. A gyerekek megtudták, hogy Miskolcon a lakások csapjaiból folyó víz tiszta, egészséges és az emberi szervezet számára fontos  ásványi anyagokat tartalmaz. Elhatározták, hogy az ajándékba kapott kulacsokat ezentúl a csapból folyó tiszta miskolci vízzel töltik meg.