Hírek

Föld napja a Miskolci Egyetem

„Ki mondta, hogy nem tudod megváltoztatni a világot? ” (A Föld napja jelmondata) 2022.április 22-én lehetőségünk nyílt részt venni a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kar által szervezett Föld napja rendezvényen. Az ünnepélyes köszöntő és megnyitó valamint a gyönyörű installáció megtekintése után kezdődött a Kalandtúra, amely során iskolánk csapatai számos állomáson ismerkedett meg – a különböző érdekes kísérleteken keresztül – a fenntartható fejlődés elemeivel, a szelektív hulladékgyűjtés fontosságával és a környezetünk megóvásával.
A rendezvényen szerzett tudást a nap végén egy kvíz zárta, ahol iskolánk „Aranyásók” csapata (8.osztály) az 1.helyet szerezte meg, illetve az „Aranyos hatos” csapatunk (6.osztály) a 2.helyen végzett. Rengeteg élménnyel és értékes jutalmakkal gazdagodtak tanulóink a Föld napján.