Erdei iskola

Október 9-én iskolánk felső tagozatos tanulói a Csanyik-völgy erdei iskolájába látogattak el, ahol felejthetetlen élményben volt részük. Az osztályok felváltva foglalták el helyüket egyik helyszínről a másikra tartva. A foglalkozások sokrétűek és érdekesek voltak a tanulók számára. Első programként a gyerekek széleskörű ismereteket szerezhettek a fa tárgykörében, annak felhasználásáról és hasznosításáról. Többek között értesülhettek arról, hogy mintegy 10.000 használati tárgy készül fából. A továbbiakban szemügyre vehették a különböző, régi korokban használt eszközöket. A következő foglalkozás témájának középpontjában a környezetvédelem és az energiatakarékosság állt. A diákok 3 fős csapatokban, kvíz tesztek megoldásával mérhették össze tudásukat, melynek eredményeként a győztes csapat jutalomban részesült. A 7. és 8. osztály záró programként közösen fát ültetett. A délelőtt egy közel másfél órás túrával ért véget, mely kellő levezetésként szolgált. Az oda –és vissza szállítást külön busz biztosította. Mindenki kellemesen elfáradva és élményekkel gazdagodva térhetett haza.