Hírek

“Arany – hét” 4.nap

Március 7-én, csütörtökön délután 13 órától került sor iskolánkban a vármegyei helyesírási versenyre.
Igazgató asszony köszöntő szavai után rövid kis műsor igyekezett oldani a tanulókban az izgalom okozta feszültséget. Majd a munkaközösség -vezető ismertette a verseny menetét. Ezt követően a kijelölt nevelők felkísérték a versenyző gyerekeket a megfelelő tanterembe. A diákoknak 60 perc alatt kellett megbirkózniuk a tollbamondási szöveg leírásával és a helyesírási feladatsor kitöltésével. Mindezek után távozhattak. A verseny célja a magyar nyelv sokszínűségének megismertetése és terjesztése, valamint annak tudatosítása, hogy korunkban a kifogástalan helyesírás nélkülözhetetlen. Mivel sok tanuló indult a versenyen, ezért minden bizonnyal a jelentkezők is fontosnak tartják minden területen ezt a fajta nyelvi igényességet.