Hírek

Megemlékezés 1956. október 23-ról

Iskolánkban 2021. okt. 22-én került sor az 1956. okt. 23-ai megemlékezésre. A gyerekek köszöntése és a Himnusz elhangzása után a 8.a és 8. b osztályos tanulók verseikkel és prózai szövegeikkel felidézték történelmünk ezen időszakban zajló megrázó  eseményeit, kiemelkedő alakjait.  A műsort mozgásos koreográfia, valamint zenei betétek és videók tették színesebbé. Majd a szereplők közösen elénekelték az Ismerős arcok: Nélküled című dalát, mellyel kifejezték magyarságunk fontosságát. Végezetül égő mécsesek elhelyezésével rótták le tiszteletüket a forradalom hősei és áldozatai előtt.
Felkészítő tanárok: Nagyné Üveges Judit és Bejcziné Nagy Éva

1956 októberében Magyarországon békés tüntetéssel kezdődő, fegyveres felkeléssel folytatódó forradalom bontakozott ki a Rákosi Mátyás nevével összefonódó kommunista diktatúra és a szovjet megszállás ellen.