Hírek

Látogatás a II. Rákóczi Ferenc Könyvtárban és a Herman Ottó Múzeumban

Október 3-án nagyon tartalmas délelőttöt töltött el az alsó tagozat. A Pannon-tenger Múzeum kiállításait tekinthettük meg múzeumpedagógiai foglalkozással egybekötve. Megnéztük a Kárpátok ásványait, a Pannon-medence őserdei növény- és állatvilágát. Interaktív játékok segítségével ismerhettük meg a múltat, és tehettünk szert új ismeretekre. Legnagyobb várakozás a „Dínók földjén – mezoZOOikum” tárlatot övezte. Egy kutatóexpedíció nyomába eredtünk, mely balul sült el. Megvizsgáltuk az utazóládáikat, berendezéseiket, rajzaikat, feljegyzéseiket, melyeket 185 millió évnyi időutazásukra magukkal vittek. Bármennyit is tudtunk már a dinók koráról, találtunk bőven új és érdekes információkat. A kiállításról a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtárba vezetett utunk. Itt már vártak minket a gyermekkönyvtár részlegen. Megismerkedhettünk a könyvtári renddel, a könyvek rendszerezésével, a kölcsönzés szabályaival. Ezután érdekes könyvekbe olvashattunk bele, majd mindenki maga böngészhetett az őt érdeklő témában. Akik elhozták olvasójegyüket, kölcsönözhettek is.Gyorsan elszaladt ez a délelőtt, sokat tanultunk.

Leave a comment