Cím: 3528 Miskolc, Csele u. 14. Telefon: 06/46-508-655, Fax: 06/46-508-656, E-mail: aranyiskola14@gmail.com

ISKOLAI KÖNYVTÁR

„A könyv az az embernek, ami szárny a madárnak.”
(Bonus)

A könyvtárban lévő kötetek iskolánk valamennyi tanulója számára azt a tudást közvetítik, amely megbízható, tiszta forrásból származik. Alkalmat nyújtanak a kikapcsolódásra, szórakozásra, az elmélyült tanulásra. A kölcsönözhető könyveket otthon is lapozgathatják diákjaink, a kézikönyvek oldalait a könyvtárban böngészhetik. Segítséget kaphatnak a tanórákra és a versenyekre való felkészüléshez, a megfelelő szakirodalom kiválasztásához.

Sokszínű foglalkozások keretében ismerkedhetnek meg az olvasás örömével:

Tanítási órákon megtanulják, hogyan használják a tudástartalmakat. A napközis foglalkozásokon életkoruknak megfelelő irodalmi művekkel, zenékkel, játékos feladatokkal szereznek élményeket. Minden évben könyvtári vetélkedőn mérik össze tudásukat az osztályok csapatai.

KÖLCSÖNZÉS

A kölcsönzés az iskola minden tanulója számára ingyenes.
Alsó tagozatos tanulónál egyszerre 2 db, felső tagozatos tanulónál egyszerre 3 db könyv lehet.
A kölcsönzési határidő 3 hét, ami szükség esetén újabb 2 héttel meghosszabbítható.
A könyvtári tag a kölcsönzött könyvekért anyagi felelősséggel tartozik.
Az elveszett, megrongálódott példányok pótlása, illetve a kártérítés az olvasót terheli.
A tanév végén a könyvtáros által kijelölt időpontra valamennyi kölcsönzött könyvet vissza kell hozni.

NYITVA TARTÁS

HÉTFŐ                      10.00-15.00